Cestuju

Belgie: Brusel, Bruggy, Antverpy, Gent a Lovaň

Belgie je malá země, která v sobě skýtá mnoho. Mnoho oficiálních jazyků, mnoho malých měst. Sice malých, ale zato krásných! Protože je území Belgie skutečně menších rozměrů, během pár dní stihnete v klidu navštívit rovnou několik míst. My jsme na naší „dámské jízdě“ zavítaly do Bruselu, ze kterého jsme dále cestovaly do okolních (a blízkých) Brugg, Antverp, Gentu a Lovaně.

Ještě nemohu nezmínit pár tipů (od čeho by to blogování pak bylo, že?). První je na obecně velmi oblíbenou kavárnu MOK, která má i vlastní pražírnu. Jejich káva je opravdu moc dobrá, to se musí nechat. Zajít si na ni můžete do jedné z MOK poboček buď v Bruselu nebo v Lovani. Kamarádka tam měla také avo toast, který byl údajně bezkonkurenční.

Druhým tipem je pekárna Panaderia, sídlící přímo v Bruselu. Už jen podle množství zákazníků, kteří do pekárny chodí v průběhu dne, hned poznáte, že jste na tom správném místě. Pravděpodobně si na své pečivo chvíli postojíte ve frontě, ale (opět jsme u toho!) trpělivost se vyplácí i tentokrát. Do téhle pekárny jsme náhodou zavítaly první den a od té doby jsme nevynechaly jediný následující den, někdy jsme se tam stavěly i několikrát denně. Ano, tak úžasná je! Nutno ovšem dodat, že se nachází v poněkud nebezpečnější a divočejší oblasti Molenbeek. Upřímně se přiznám, že jako mladé holce mi nebylo vůbec příjemné se v téhle čtvrti zdržovat, proto rozhodně doporučuju jít ve skupině více lidí a mělo by to být (snad!!!) bez problému. Zážitek máte v každém případě předem zaručen! A dobré pečivo (na které budete vzpomínat ještě několik let – bez legrace) k tomu.

Tak, a teď je čas podívat se na to nejzajímavější a nejkrásnější!

BRUSEL

BRUGGY

ANTVERPY

GENT

LOVAŇ