Warning: Zend OPcache API is restricted by "restrict_api" configuration directive in /data/8/e/8e77e256-96f6-4a86-a965-875eeb10e694/vedomevdome.cz/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/SystemOpCache_Core.php on line 13
Banánový chlebík - Vědomě v domě
banánový chléb vegan
V kuchyni

Banánový chlebík

Banana breadrychlá snídaně, sladká svačina nebo dezert, když navrch přidáte kopeček zmrzliny nebo oříškové máslo. Tohle je výsledek zkoušení velkého množství receptů, nekonečného hraní si s ingrediencemi a jejich poměry.

Máte se opravdu na co těšit – chlebík je úžasně vláčný, plný kousků čokolády rozplývající se na jazyku, z čistě veganských ingrediencí, tak akorát sladký (přeslazené dezerty nemám v lásce), na jeho přípravu nepotřebujete žádné speciální, těžko dostupné suroviny a navíc, až ho budete vytvářet, zašpiníte pouze jednu mísu! Úspěch je zaručen, tak šup do toho!

Ingredience:

Jak na to:

  1. Předehřejeme si troubu na 180 °C, funkce dolní i horní ohřev.
  2. Ve větší míse rozmačkáme vidličkou banány, přidáme k nim olej, cukr a vanilku a vše zamícháme / prošleháme metlou, ať se suroviny hezky propojí.
  3. Do této mísy s tekutou směsí přidáme všechny zbývající sypké suroviny – tedy mouky, skořici, kypřicí prášek a sůl.
  4. Ingredience promícháme. Když už jsme s mícháním skoro hotovi (nevidíme už téměř žádné hrudky), přidáme nasekané kousky čokolády a naposledy promícháme.
  5. Těsto přesuneme do chlebové formy, kterou si předem vymažeme olejem nebo vyložíme pečicím papírem (to preferuju já, chléb se pak jednodušeji vyndá).
  6. Chlebík vložíme do vyhřáté trouby, pečeme zhruba 40 – 50 minut. Ke konci nezapomeneme udělat test špejlí, nic by na ní nemělo zůstat.
  7. Po upečení chlebík vyndáme z formy a necháme vychladnout.

SKLADOVÁNÍ: Chlebík po vychladnutí zabalte do čisté utěrky, nebo ho dejte do sáčku, kde nechte menší otvor na proudění vzduchu. Bez problému vydrží čtyři dny. Dobrou!


Inspirováno recepty od Cat Meffan, Radhi a Karolíny Four.

Tento příspěvek obsahuje affiliate *odkazy, které značím „*“. To znamená, že když přes uvedený odkaz něco zakoupíte, obdržím z prodeje malou provizi, která mi pomáhá rozvíjet mou tvorbu zde na blogu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *