Portugalsko
Cestuju

77 DNÍ V RÁJI

77 dní na den přesně. Takové dokonalé načasování jsem si v žádném případě nemohla naplánovat, ale přesně tolik dní na mě v Portugalsku tenhle rok čekalo. 

Portugalsko je pro mě vzpomínkou na mnohá poprvé. Poprvé na surfu, poprvé v Portugalsku, poprvé na několik měsíců v cizí zemi, poprvé za volantem v dodávce… Byla toho spousta. Děkuju za jedno z nejúžasnějších lét plné nových přátel, neuvěřitelných zážitků, šumu oceánu, divokých vln, hřejivého slunce, ustavičného větru a písku všude (ano, VŠUDE!).

Psát romány mám sice jednoho dne v úmyslu, ale v případě Portugalska by to, tuším, stejně nemělo smysl. Není nic, čím bych vám mohla zprostředkovat neobyčejné kouzlo, kterým tato země srší. Proto se tentokrát nedočkáte dlouhého textu, ale „jen“ hromady fotografií, které tuhle neskutečnou zemi a můj téměř tříměsíční pobyt v ní vystihují nejvíc. Ale samozřejmě, jak už to bývá, ty nejkrásnější a nejintenzivnější vzpomínky nejsou zachycené nikde jinde než v srdci. A to je to nejsprávnější a nejbezpečnější místo, kde mohou být.

Užijte si tohle mé malé ohlédnutí a rozhodně si Portugalsko přidejte na svůj wishlist, pokud tomu tak náhodou ještě není 🙂