Doporučuju, Jóguju

Legíny

Jaký legíny? Tak to je, hned po výběru jógamatky, druhá nejčastější otázka, na kterou se mě ptáte. Odpověď mám naštěstí docela jednoduchou. U mě vítězí česká značka Circlle, za ní pak hned Alo Yoga, kterou můžete znát skoro ze všech jógových fotek.


MÁ CESTA K VYSNĚNÝM LEGÍNÁM

Jop, v cuku letu vás chci obeznámit s tím, na základě čeho vám doporučuju poměrně dost drahé legíny. Nikdy bych si nemyslela, že dám za legíny NA CVIČENÍ bez mrknutí oka 2 000 Kč. Poučení číslo 1: nikdy neříkej nikdy. Poučení číslo 2: kvalita, ne kvantita. Poučení číslo 3: legíny nejsou jen na cvičení. Spíš mi řekněte, na co nejsou?

Momentálně je to dobrých několik let, co v legínách prakticky žiju. Ráno se do nich nasoukám, když jdu meditovat a pak cvičit. Pak je během dne opět využiju, ať už jsem „jen“ doma, jdu ven na procházku nebo něco vyřizovat do města. Nosila jsem je i do školy místo nepohodlných džín – poslední roky na střední jsem strávila pohodlně na židli v tureckém sedu. Na brigádách jsem je většinou nosit nemohla, jinak bych je nosila i tam.

Za mě se jedná o nejpohodlnější a nejuniverzálnější kus oblečení, ke kterému padne skoro cokoliv. A teď tedy ta hlavní otázka: jaké pořídit? Jak jsem výše zmiňovala, legíny nosím opravdu často, takže s nimi mám už nějaké zkušenosti. Začala jsem u obyčejných legín z H&M za pár stovek a nyní jsem „skončila“ u svých nejoblíbenějších kousků od Circlle a Alo Yoga.

CIRCLLE

 • cena: kolem 2 000 Kč   
 • přednost: udržitelnost, lokálnost, kvalita
 • sídlo: ČR
 • velikost: shoduje se (normálně mám velikost S, legíny Circlle jsem proto taky zvolila S a sedí perfektně, pokud ovšem váháte a jste spíše „mezi“ velikostmi, volila bych větší)
 • nosí např.: Šárka Vojáčková, Teri Hodanová, Klárka Pokorná, Lucie Minářová, … a já 😀
 • můj nejoblíbenější kus: Lunge Power legíny
 • k sehnání (a hlavně vyzkoušení) také např. v Jógovně

Česká udržitelná značka s přesahem, která mi dává smysl. Je opravdu radost ji podpořit svým nákupem. Legíny jsou vyrobené z recyklovaných rybářských sítí, takže se prakticky jedná o využitý odpad.

Ale to nejdůležitější! Legíny drží na místě jak přibité. Jsou neskutečně pohodlné! A vypadají hodně dobře. Nejvíc mě baví jednoduché barvy a minimalistický vzhled, který můžete kombinovat do aleluja. Ano, ano a ještě jednou ano!

 

ALO YOGA

 • cena: kolem 2 000 Kč
 • přednost: nádherné kolekce, obrovský výběr
 • sídlo: USA
 • velikost: shoduje se (normálně mám velikost S, legíny i tepláky Alo jsem proto taky zvolila S a sedí perfektně)
 • nosí např.: Talia Sutra, Julianne Hough, Taylor Swift, Dylan Werner… a já 😀
 • můj nejoblíbenější kus: High-Waist Moto Legging
 • k sehnání i na mém oblíbeném e-shopu The Sports Edit

Pokud si chcete pořídit něco fancy, v čem chodí celej Instagram, jste na správné adrese. Jedná se o velmi známou a výdělečnou firmu, jsem ale toho názoru, že si úspěch zaslouží. Jejich kousky jsou velmi pohodlné, mají velké množství tvarů, střihů a barev, což zaručuje, že si vybere každý.

Oblečení není z eko udržitelných materiálů, každopádně co jsem se snažila dohledat, dbají na pracovní podmínky svých zaměstnanců a jejich spravedlivé ohodnocení. Mají navíc svůj neziskový projekt Alo Gives, díky kterému přináší pohyb, jógu a vědomý styl života dětem různých věkových kategorií.


Jaké legíny nosíte nejraději? Podělte se v komentářích!

*Vycházím čistě z vlastních zkušeností. Všechny názory jsou jako vždy mé. V případě nejasností si nezapomeňte udělat svůj vlastní průzkum a dejte na svou intuici. Legínám zdar!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *