Pečuju

Moje zlato

Šperky, to je moje. Řekla bych, že jsem poměrně úspěšná minimalistka, ale pokud je oblast, která mi v tomto směru dává zabrat nejvíce, jsou to určitě šperky. U mě na plné čáře vedou zlaté doplňky, protože mám takový pocit, že zlato podtrhuje mou zrz a tahle kombinace pak vytváří celkově větší šmrnc.

Život je především o maličkostech, a právě takhle nějak nahlížím i na šperky. Dokážou obohatit a o pár latěk výš pozvednout jinak nudnější outfit – já 90 % času chodím jak šedá myš, neutrální barvy u mé vedou na plné čáře. Dokážou být důvodem, proč vás osloví neznámý člověk a dá se s vámi do řeči. Ano, jsou to právě ony drobné detaily, na kterých záleží.

Na úvod chci zmínit, že preferuju kvalitu nad kvantitou, na což se u šperků často pozapomíná. Kvalitní zlatý šperk je bez debat dražší záležitost, takže není divu, že dnes na trhu, pokud se v tom sami alespoň základně neorientujete, narazíte především na laciné, na první pohled úchvatně vypadající pozlacené šperky, které nesou poměrně i příznivou cenovku.     

A tady přichází kámen úrazu – pozlacení se postupem času omyje a začne se sloupávat. A je jedno, zda se jedná o pozlacené stříbro nebo jiný kov. Věřte mi, ačkoliv je zpočátku mnohem lákavější pořízení např. tří párů krásných POZLACENÝCH náušnic celkem „jen“ za 4 000 Kč, zadržte a nenechte se oklamat. V takhle pěkném stavu vám šperky vydrží pár měsíců.

Proto v tomhle momentu ovládněte své šetřivé smýšlení, našetřete si a pak si za ty 4 000 Kč pořiďte pouze jeden pár ZLATÝCH náušnic. Náušnic, které jsou poctivě a s láskou vyrobené. Budou to takové, které už nesundáte, nebudete je mít potřebu vyměňovat za jiný, nový šperk, a třeba je v daleké budoucnosti pak věnujete svým potomkům.

Ze svých poměrně bohatých zkušeností jednoznačně DOPORUČUJU, ať investujete do ŠPERKŮ vyrobených ČISTĚ ze ZLATA, protože jedině pak se vám koupě skutečně vyplatí. Můžete se se šperkem  bez obav koupat, mazat krémem, vařit, mýt nádobí a nebudou na něm žádné známky poškození. Vydrží vám desítky let – jen se zeptejte babičky, jestli nenajde zlatý šperk, který můžete třeba i podědit, hned uvidíte, že několik desetiletí s pravým zlatem nic neudělá!

Tolik k mé promluvě o zlatu. Pokud se chcete dozvědět víc, toto téma je hezky shrnuté v tomto článku. Pamatujte, není všechno zlato, co se třpytí. Fakt je to pravda. A teď už k mým nejoblíbenějším firmám, které vyrábí nádherné kousky kvalitních zlatých šperků, které mám na sobě za poslední roky řádně ozkoušené. Zlato prakticky nosím nonstop, nikdy ho ze sebe nesundávám, ani když se koupu, spím, pracuju, sportuju.

Wanderlust Life Jewellery

  • zakládají si na jednoduchosti, inspirací jsou především přírodní živly
  • často pracují s minerály a zlatem
  • cenově dostupné, jej!

 

Edge of Ember

  • sídlí ve Velké Británii
  • tvoří nadčasové minimalistické šperky, které jsou vhodné pro všechny příležitosti a které se musí líbit snad každému!!!
  • udržitelnost – mají svůj recyklační program

 

Goldish

  • sice se jedná o americkou firmu, ale vyrábějí ty nejkrásnější hand chains, jaké jsem kdy viděla
  • jejich šperky jsou vytvořené záměrně tak, aby se nosily nonstop a nemusely se sundávat

Do budoucna mě lákají Antipearle, Stephanie Grace, 27Jewelry, Use Less Jewelry, Monica Vinader a Logan Hollowell Jewellery, což jsou firmy, na které jsem slyšela chválu a podle webovek vypadají suprově, ale vlastní zkušenost s nimi bohužel (zatím! :D) nemám.


PROPÍCHNUTÍ UCHA

Momentálně mám tři dírky v každém uchu plus ještě nosím „falešnou“ náušnici neboli ear cuff, v češtině pro to (co vím) zatím není název a nedovedu si ani představit, jak by asi vypadal překlad. Pokud vám pojem ear cuff nic neříká, vygooglete si ho, je to skvělá záležitost.

Na téma propichování uší najdete spoustu článků a debat, určitě je dobré se před „akcí“ o tom trochu vzdělat. Za sebe musím říct, že celý proces byl vždy pohodový, bez komplikací. První náušnice mi nastřelila doktorka, když jsem byla malá. Druhou a třetí jsem si nechala (už v dospělosti) opět nastřelit. Na nastřelení jsem byla v Praze v ordinaci u paní Šperlové, což určitě můžu doporučit.

Pozor, je rozdíl mezi propíchnutím a nastřelením. Propíchnout jsem si nechala helix (v horní části ucha), byla jsem v Praze u Kristý z Prostěpiercing, kam bez debat znovu zavítám, když budu chtít ještě něco nového. Kristý je neuvěřitelně šikovná, profesionální, ale zároveň milá a lidská. Nebe a dudy!

P.S. Vycházím čistě z vlastních zkušeností a informací, které jsem postupem času načetla především na internetu. Všechny názory jsou jako vždy mé. V případě nejasností si nezapomeňte udělat svůj vlastní průzkum a dejte na svou intuici. Šperkům zdar!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *