Doporučuju

Inspirace

Kde beru inspiraci? Kde jsem to ono viděla? Jak mě TO napadlo? Koho sleduju na sociálních sítích?


Důležité je podle mě si uvědomit, že většinou vše, co vidíme, nepochází jen z hlavy autora, ale je kombinací jeho zážitků, vjemů a toho, čím se doposud nechal ovlivnit. Málokdy se dneska najde něco úplně zbrusu nového, odnikud nepřevzatého. Ať už se jedná o recept, insta pózy nebo třeba fancy jógu. Odkud tedy čerpám inspiraci pro svou tvorbu já?

INSTAGRAM

Speciálně na Instagramu si hodně vybírám, koho sleduju. Podstatné je podle mě vědět, proč daný profil sleduju. Já se sama sebe v duchu ptám většinou na následující otázky:

Dává mi jeho sledování něco přínosného? Dozvídám se díky němu něco nového, co mě posouvá dál? Sdílí zajímavé tipy, které mi usnadní život? Zveřejňuje inspirativní recepty / citáty k zamyšlení / workoutová videa / jógové flow? Dokáže mě pobavit a rozesmát?

Když ani na jednu otázku nezní odpověď ano, s největší pravděpodobností takový účet nesleduju.

To jsou mé priority (každý má samozřejmě jiné a to je na tom to krásné), takže kromě svých kamarádů, pár crushů (no co!, myslím, že nejsem jediná :D), oblíbených značek a několika veřejně známějších osobností/influencerů nemám důvod sledovat někoho dalšího.

Naopak díky tomuhle užšímu výběru se pro mě Instagram stal mnohem přátelštějším prostředím – jsem schopná komentovat příspěvky, odpovídat a snažím se (asi jako jedna z mála) příspěvkům a jejich popiskům věnovat plnou pozornost, protože jsem přesvědčená, že je lepší dělat méně věcí pořádně, než odfláknout hromadu.

Není nic jednoduššího, než si na mém profilu @vendy_jin projet seznam účtů, které sleduju – třeba vám některý padne do noty. I tak jich tu vypíchnu několik, které podle mě stojí za pozornost:


BLOGY – VAŘENÍ


POHYB

  • základ je hýbat se každý den – nejjednodušší a nejpřirozenější je chodit ven na procházky, což kombinuju buď s jógou, barre nebo lehčím posilovacím workoutem
  • nejraději cvičím v pohodlí domova (šetří to fůru času i peněz), tipy na mé nejoblíbenější online trenéry/workouty/jógu jsem sepsala do tohoto článku
  • abych byla alespoň trochu konkrétní, momentálně ráda cvičím podle: Alo Moves, KINRGY, Sarah´ s Day

DÝCHÁNÍ

  • jasně, každý automaticky dýchá a ani o tom nemusí přemýšlet
  • ale ona je to trochu větší věda, než se zdá
  • dech je úžasný nástroj, díky kterému můžeme být okamžitě klidnější a soustředěnější, napojit se lépe sami na sebe, zlepšit si kvalitu spánku, podpořit imunitu nebo i fyzický výkon… benefitů je nespočet
  • co je nejhorší, to je fakt, že málokdo dneska dýchá správně – spousta z nás dýchá buď povrchově v ramenou nebo pusou (a ani o tom neví), často jsme si totiž v průběhu života vštípili špatné vzorce dýchání
  • tuhle vědu mi jednou pro vždy pomohla rozšifrovat Belisa Vranich a The Oxygen Advantage
  • pokud si chcete vyzkoušet něco extra a zajít až na hranici, Wim Hofova metoda je pro vás jako dělaná
  • meditace zaměřené na práci s dechem (pranayama): Ashley Neese, Alo Moves (Dylan Werner, Talia Sutra) Kinrgy

Nezapomeňme, že inspirace je všude kolem nás. Ta nejzásadnější se objeví většinou, když to nejméně čekáme. Dovolte si chvíli ticha, vaření bez podcastu, čištění zubů bez mobilu v ruce, procházku nebo jízdu ve vlaku bez sluchátek, uklízení bez hudby, večeři bez filmu… právě v těchhle tišších momentech přichází zčistajasna ty nejkrásnější nápady.