kávovo-karamelové smoothie
V kuchyni

Kávovo-karamelové smoothie

Mé nejspíš úplně nejoblíbenější smoothie, které má luxusní krémově hladkou konzistenci a lahodnou karamelovo-skořicovo-kávovou chuť. Mohla bych to pít nonstop.

Ingredience:

  • 1 banán, nejlépe mražený (dodává krémovitost)
  • espresso (můžete vynechat, pak ale nebudete vědět, o co přicházíte)
  • lžička oříškového másla, nejraději mám *kešu nebo *mandlové máslo
  • 1 hrnek vody, část můžete nahradit rostlinným mlékem, docílíte krémovějšího efektu 🙂
  • lžíce proteinu, používám rostlinné proteiny Form, které mi z veganských proteinů zachutnaly nejvíce
  • špetka *skořice
  • lžička *maca prášku

Jak na to:

  1. Všechno vhoďte do *mixéru a voilà, nejlahodnější drink plný samých dobrot pro vaše tělo máte připraven!

P.S. U Jaye Shettyho, mé velké inspirace, jsem kdysi zahlédla, že každý den snídá stejné jídlo – a to teplou ovesnou kaši. Zpočátku jsem to nechápala (přece nebudu jíst každé ráno stejné jídlo, to se mi za chvíli omrzí, ne?), takže jsem tuto myšlenku zavrhla, ačkoliv se mi hodně zamlouvala.

Líbila se mi představa, že se díky takovému jednoduchému zvyku mohu osvobodit od zbytečných myšlenek. Je to tak prosté – stejná snídaně, nad jejíž volbou člověk nemusí každý den přemýšlet. A pokud jste jako já a jídlo milujete, tak o něm asi zároveň i hodně přemýšlíte. Já někdy až moc.

Pak, když jsem konečně přišla na to, po jakých snídaních je mi nejlépe (v létě je to většinou smoothie a ovoce, v zimě teplá kaše – jsou pro mě velmi dobře stravitelná, zasytí mě, ale neleží mi „těžce“ v žaludku), uvědomila jsem si, že si smoothie nebo kaši sama od sebe dělám přirozeně téměř každý den. Vzpomněla jsem si na Jaye a jeho každodenní snídaně a v tu chvíli mi to bylo jasné. 

Někdo tohle pravidlo stejnosti/jednoduchosti aplikuje např. ve svém šatníku, ve kterém má záměrně jen několik málo modelů (2 trika, 2 mikiny apod.), ale každý třeba po 3 kusech, aby je stihl prát. Tím pádem si člověk nemusí zatěžovat mysl zbytečným rozhodováním, ráno ho to nezdržuje, utvoří si z toho zvyk a má prostor řešit jiné, podstatnější záležitosti. Ať už se jedná o oblečení, jídlo nebo o cokoliv jiného.

*Neříkám, že nebudu snídat nic jiného než smoothie a kaše, ale myslím, že je to zajímavá myšlenka, která může někomu pomoct 😉


Tento příspěvek obsahuje affiliate *odkazy, které značím „*“. To znamená, že když přes uvedený odkaz něco zakoupíte, obdržím z prodeje malou provizi, která mi pomáhá rozvíjet mou tvorbu zde na blogu.