knihy, které mi zásadně změnily život
Doporučuju

Transformativní knihy, které mi změnily život

Objevte knihy, které mi otevřely oči srdce. Bez váhání bych je doporučila komukoliv! Neustále se k ním vracím, jsou to klenoty, ve kterých pokaždé nacházím něco nového.


Proč spíme: Odhalte sílu spánku a snění – Matthew Walker

Naprosto fantastická kniha, která je plná velice zajímavých a především užitečných informací o spánku a rozhodně by neměla chybět v ničí knihovně – ani v té vaší! Přestože je plná faktů a výzkumů, je pěkně čtivá. Považuju ji za jednu z nejpřínosnějších knih, které mají moc změnit životy lidí k lepšímu. P.S. Spánek je opravu fascinující! Zzzz

 

Nová země – Eckhart Tolle

Cesta k novému vnímání našeho bytí a lidského prožitku… Tahle kniha je mnohem zajímavější, než se na první pohled může zdát. Pomůže vám na svět nahlížet jinak, nově a otevřeně.

 

Moc přítomného okamžiku – Eckhart Tolle

Žít v přítomnosti… snadno se to říká, ale realita je většinou stejně trochu jiná. Proč bychom to vůbec měli dělat? Nemyslet na minulost, neobávat se budoucnosti a plně si užívat přítomnost? Díky téhle knize pochopíte jednou provždy, proč je přítomnost tak mocná a jak k ní přistupovat.

 

Nespoutaná duše – Michael A. Singer

Tohle je poklad! Neptejte se na podrobnosti, prostě si knihu přečtěte. Pomalu vnímejte každé slovo. Ona by se totiž každá věta mohla bez problému použít jako citát, tak výjimečné dílo to je, tolik pravdy!

 

 

Čtyři dohody – Don Miguel Ruiz

Základní prostá pravidla pro vědomější a snadnější žití.

 

 

Alchymista – Paulo Coelho

Neskutečně silný, čtivý příběh, který v sobě skrývá mnohem víc.

 

 

Mysli jako mnich – Jay Shetty

Úžasná kniha, která je zatím dostupná jen v anglickém originále. Napsal ji můj milovaný Jay Shetty, bývalý mnich, který předává a sdílí starodávnou moudrost svěžím, moderním způsobem, který je jednoduše pochopitelný.

 

Dech – Nové poznatky o ztraceném umění – James Nestor

Jestli si říkáte, že dech je něco přirozeného, co děláme automaticky bez přemýšlení, zpozorněte. Dech je mnohem, mnohem víc, než za co ho většina z nás má… A my o něm víme takové minimum! Je dost pravděpodobné, že nedýcháte tak, jak byste měli. Tak, aby vám dech prospíval a pomáhal. Tahle kniha vás naučí nejen správnému dýchání, ale i o jeho vývoji, významu a vlivu, který má, panečku, obrovský! A my o téhle jeho síle vlastně ani nevíme, natož abychom ji plně využívali

 

Zázračný úklid – Marie Kondo

Minimalistický průvodce pořádným úklidem – jak v domácnosti, šatníku a šuplících, tak i ve vašem životě.

 

 

 

Kniha radosti – Jeho Svatost Dalajláma XIV., arcibiskup Desmond Tutu a Douglas Carlton Abrams

Jedna z nejkrásnějších a nejlidštějších knih, která má velký potenciál dostat se vám pod kůži a změnit vaše vnímání. Tak, že se z vašeho života postupně stane radost, ať už se děje cokoli. Radost je o našem vnitřním nastavení, nikoli o proměnlivých vnějších podmínkách, které by nikdy neměly ovlivňovat naše rozpoložení.


P.S. Další tipy na mé oblíbené knihy najdete v tomhle článku 😉